UK Office
71-75, Shelton Street, Covent Garden,
London, WC2H 9JQ, UNITED KINGDOM
Ph: +44 7861 400 169
Türkiye Ofisi
Doğanbey, Haşim İşcan,
9/808 Osmangazi, Bursa, 16220, TÜRKİYE
Ph: +90 850 309 3052
İş Fırsatları
hr@dcwbrand.com
: +90 224 220 0329

Amazon’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

Dünya devi Amazon, sadece alışveriş tutkunlarının değil mağaza sahiplerinin yani e-ticaret girişimcilerinin de ana satış noktalarından biri uzun zamandır. Milyonlarca insanın her gün ziyaret ettiği Amazon’ da satış yapmak için bir takım temel bilgileri bilmek şart. Aksi halde milyar dolarlık pastadan lezzetli bir dilim almakta zorlanabilirsiniz. O zaman gelin birlikte Amazon’da nasıl satış yapılır, ürün nasıl seçilir, satış stratejisi nasıl oluşturulur birlikte öğrenelim.

Amazon’ da Nasıl Satış Yapılır?

Amazon’ da satış yapmak isteyen herkesin temel sorusu olan “nasıl?” cevabı basit ama titizlik isteyen bir konu. Amazon’ da mağaza açmak ve satışa başlamak için öncelikle Seller Central üzerinden satış hesabı/profili oluşturmalısınız. Akabinde satışı sağlayacak bilgi ve belgeleri Amazon’ la paylaşmalısınız. Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra gerekli adımları tamamladıktan sonra kolayca mağaza sahibi olabilirsiniz. Doğru ürünü bulmak için ise çok araştırma yapmalı, ihtiyaca ve talebe çözüm üreten ürünler bulmalısınız. Niş bir alan seçip, ürün yelpazesi oluşturmak daha kolay ilerlemenizi sağlayabilir.

Amazon’ da Neler Satılır?

Amazon her türlü ürünün yer aldığı oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Üstelik bu yelpaze her geçen gün genişliyor, kategori ve ürün grubu sürekli artıyor. Amazon’ da satış yapmayı planlıyor ancak satılacak ürün fikri bulamıyorsanız kullanıcıların en çok aradığı ve satın alma yaptığı ürünlere ulaşabilirsiniz.

Fiziksel Pazar araştırması: Fiziksel Pazar araştırmasında bizzat hareket edebilir, kategorileri, müşteri yorumlarını, mağaza puanlarını inceleyebilirsiniz.

E-ticaret ürün analiz yazılımı: E-ticaret yazılımları size ürün bulma konusunda daha profesyonel bir şekilde yardımcı olabilir. Yazılımlar gerçek verilere dayanarak pazar araştırması yapar ve ürün listesi oluşturmanıza yardımcı olur.

E-ticaret ürün bulma fikirleri geliştirirken detaycı olabilirsiniz. İhtiyaca çözüm üreten ürünler, yaşamı pratikleştiren ürünler, konforu artıran ürünler, kısa ve uzun vadeli çözümler sunan ürünler… Bu ve benzeri düşüncelerden yola çıkarak doğru ürünü bulabilirsiniz. 

Amazon’ da Ürün Başı Kar: Amazon Gelir Hesaplayıcı

Amazon’da satış yapmak güzel ve kazançlı bir iş modeli kabul görüyor, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada fazlasıyla popüler. Amazon Gelir Hesaplayıcı (Amazon Revenue Calculator) gibi sizin için ürünün maliyetini hesaplar ve öngörmenizi sağlar. Amazon’da satacağınız bir üründen ne kadar kâr edeceğinizi bu program ile öğrenebilirsiniz.

Amazon’ da Reklam Verme

Amazon’ da reklam vererek ürünlerinizi liste başında gösterebilirsiniz. Reklam vermenin bir maliyeti olduğu için bütçenizi iyi ayarlamalısınız. Görünürlüğünüzü artırmaya yardımcı olacak reklamlar, hedef kitlenizi genişletir ve kâr marjınızı artırır. Amazon reklamları tıklama başına maliyet sunar. Reklam bütçelerini reklam oluşturma aşamasında ayarlanabilir; Manuel ya da otomatik olarak hedefleme seçeneklerinden yararlanmak mümkündür.

Amazon’da Satış Yapmanın Avantajları

Amazon’da satış yapmak için sebep çok. Amazon’ un avantajlı dünyasında herkese geniş yer açıyor, ürünlerle doğru alıcıları buluşturmaya zemin hazırlıyor. E-ticarete yeni bir boyut kazandıran Amazon’un size sağlayacağı avantajlar şöyledir;

  • Amazon’ da hazır bekleyen milyonlarca müşteri trafiği bulunur. Satıcılar ürünlerini hazır bir kitleye sunarak bir sıfır önde başlayabilir.
  • Amazon her yönüyle profesyonel bir platformdur. Hem satıcılar hem alıcılar Amazon’un prestijli profesyonelliğiyle tüm süreçten memnun kalır.
  • Lojistik E-ticaretin temelini oluşturur. Satıcılar, sipariş süreci başladıktan sonra ürünlerin gönderimini Amazon’ un profesyonel lojistik servisi ile gerçekleştirilir. Amazon bu konuda örnek bir profesyonelliğe sahiptir.
Hakan
Hakan
https://www.dcwbrand.com/

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *